Seniorzy. Zostańcie w domu.

 

Szanowni Seniorzy – uczestnicy Dziennego Domu Seniora w Domasłowie.

 

W związku z obecna sytuacją w Polsce, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo,zawieszamy dalsze działania statutowe Domu Seniora do 10 kwietnia 2020r. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, seniorzy to grupa osób z tzw. ryzyka. Oznacza to, że zarażenie się koronawirusem jest dla Waszego zdrowia bardzo niebezpieczne. Zachowajcie szczególna ostrożność. Postępujcie zgodnie z zaleceniami i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Służb Sanitarnych:
Zostańcie w domach. Jeżeli wychodzicie na spacer to tylko z najbliższą rodziną, w grupie nie większej niż 2 osoby. Zachowujcie odległość od osób drugich 1-1,5 m. Podczas kichania i kaszlania zasłaniajcie twarz, usta, noc. Często myjcie ręce woda z mydłem. Unikajcie dotykania oczu, nosa i ust. Dezynfekujcie telefon i nie używajcie go podczas posiłku. Dezynfekujcie powierzchnie, których dotykacie szczególnie klamki. Odżywiajcie się zdrowo i pijcie dużo wody.
Zgodnie z postanowieniem władz kościelnych we Mszy Św. niedzielnej można uczestniczyć poprzez media.

 
Pamiętajcie tylko takie zachowanie pozwoli nam szybciej spotkać się ponownie i cieszyć radością dnia w Dziennym Domu Seniora.

 

                                                                                                                                                  Kierownik Dziennego Domu Seniora w Domasłowie