#Koronawirus: Zawieszenie działalności Dziennych Domów Senior+ i Klubów Senior+, do 24.05.2020 r.

 

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem zakażeń koronawirusem, Wojewoda Wielkopolski podjął decyzje o przedłużeniu  zawieszenia działalności Dziennych Domów Senior+ i Klubów Senior+, od 11.05.2020 r. do 24.05.2020 r.

 

 

Zaproszenie do udziału w akcji społecznekj # Moja Pamiątka

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marlena Maląg, zaprasza do udziału w akcji „Moja Pamiątka” -  Szanowni Państwo, gorąco zachęcam do włączenia się w akcję „Moja Pamiątka” i podzielenia się swoją historią. Zajrzyjcie Państwo do swoich szuflad, pudeł z różnościami – poszukajcie zdjęć z dzieciństwa, listów do bliskich. Wybierzcie się w piękną podróż do przeszłości. Zabierzcie nas ze sobą. Opiszcie historie, które kryją się za tymi pamiątkami. Historia naszego kraju to osobista historia każdego z nas. Dzielmy się więc naszymi opowieściami. To nasz skarb.

Organizatorem akcji jest Muzeum Historii Polski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ppp

 
#MojaPamiątka
 

Zapraszamy Państwa do udziału w
akcji społecznej #MojaPamiątka i podzielenia się swoją historią.

 

Zajrzyjcie do szuflad – poszukajcie fotografii z dzieciństwa, młodości i dorosłego życia, przejrzyjcie zachowane pamiątki, dokumenty – odkryjcie wspomnienia. Wybierzcie jeden przedmiot, dokument, może jedną fotografię czy film i opiszcie nam historie, które się za nimi kryją.

 

Prace mogą poruszać dowolną tematykę np.: moja historia rodzinna w czasie II wojny światowej, radzenie sobie z trudnościami życia codziennego, zwłaszcza w czasach kryzysu, moje spotkania z Janem Pawłem II, moja „Solidarność”, moja działalność w opozycji antykomunistycznej.

 
Tekst i plakat pochodzi ze strony Muzeum Historii

 

Wiosenne porządki w ogrodzie Dziennego Domu Seniora w Domasłowie

 

Drogie Seniorki wokół Dziennego Domu Seniora zrobiło się już zielono i wiosennie. Prawie cały marzec i połowę kwietnia opiekunki Agnieszka i Magda szyły maski ochronne. Teraz przyszedł czas na porządki w obejściu i prace w ogrodzie.

 

foto str

#Koronawirus: Zawieszenie działalności Dziennych Domów Senior+ i Klubów Senior+, do 24.04.2020 r.

 

 

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem zakażeń koronawirusem, została podjęta decyzja o przedłużeniu  zawieszenia działalności Dziennych Domów Senior+ i Klubów Senior+, od 11.04.2020 r. do 24.04.2020 r.