Dofinansowanie na funkcjonowanie Dziennego Domu Seniora w Domasłowie

 

Dzienny Dom Seniora w Domasłowie otrzymał dofinansowanie na funkcjonowanie placówki od Wojewody Wielkopolskiego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2020. Na realizację zadania beneficjent – Gmina Perzów otrzymała kwotę w wysokości 50 400 zł. Dzięki otrzymanej dotacji seniorzy z Dziennego domu Seniora w Domasłowie mogą korzystać z usług fizjoterapeuty i pielęgniarki, mają zapewnioną 8 godzinną opiekę i ciepły posiłek. Dodatkowo seniorzy biorą udział w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych i komputerowych.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewody Wielkopolskiego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2020.

logo senior

 

Przy Dziennym Domu Seniora w Domasłowie utworzony zostanie ogród dydaktyczny dofinansowany z WFOSIGW w Poznaniu.

 

Gmina Perzów otrzyma dofinasowanie z WFOŚIGW w Poznaniu na utworzenie ogrodu dydaktycznego przy Dziennym Domu Seniora w Domasłowie. W ramach zadania zakupione i posadzone zostaną rośliny w tym: drzewa, krzewy a także kwiaty i zioła. Zakupione zostaną także ławo stoły, kosze na śmieci, donice na kwiaty, stojak na rowery i tablica edukacyjna. Ogród został tak zaplanowany, aby z jednej strony służyły celom edukacyjnym z drugiej estetycznym. „Mam nadzieję, że realizacja zadani uaktywni również naszych seniorów z Dziennego Domu Seniora w Domasłowie, którzy zatroszczą się o życie tego ogrodu i jego walory. Dla Seniorek będzie to tez okazja do bezpośredniego obcowania z naturą. Z przyjemnością zaangażują się w zbiór ziół na herbaty, kosmetyki czy mydełka. Pomysły i doświadczenie naszych seniorów są nieocenione” – powiedziała Wójt gminy Perzów Danuta Froń. Na realizację zadania gmina otrzymała 19 108,00 zł. z WFOŚIGW w Poznaniu w ramach programu Edukacja Ekologiczna.

Bez tytułu

 

Zaproszenie do udziału w akcji społecznekj # Moja Pamiątka

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marlena Maląg, zaprasza do udziału w akcji „Moja Pamiątka” -  Szanowni Państwo, gorąco zachęcam do włączenia się w akcję „Moja Pamiątka” i podzielenia się swoją historią. Zajrzyjcie Państwo do swoich szuflad, pudeł z różnościami – poszukajcie zdjęć z dzieciństwa, listów do bliskich. Wybierzcie się w piękną podróż do przeszłości. Zabierzcie nas ze sobą. Opiszcie historie, które kryją się za tymi pamiątkami. Historia naszego kraju to osobista historia każdego z nas. Dzielmy się więc naszymi opowieściami. To nasz skarb.

Organizatorem akcji jest Muzeum Historii Polski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ppp

 
#MojaPamiątka
 

Zapraszamy Państwa do udziału w
akcji społecznej #MojaPamiątka i podzielenia się swoją historią.

 

Zajrzyjcie do szuflad – poszukajcie fotografii z dzieciństwa, młodości i dorosłego życia, przejrzyjcie zachowane pamiątki, dokumenty – odkryjcie wspomnienia. Wybierzcie jeden przedmiot, dokument, może jedną fotografię czy film i opiszcie nam historie, które się za nimi kryją.

 

Prace mogą poruszać dowolną tematykę np.: moja historia rodzinna w czasie II wojny światowej, radzenie sobie z trudnościami życia codziennego, zwłaszcza w czasach kryzysu, moje spotkania z Janem Pawłem II, moja „Solidarność”, moja działalność w opozycji antykomunistycznej.

 
Tekst i plakat pochodzi ze strony Muzeum Historii

 

#Koronawirus: Zawieszenie działalności Dziennych Domów Senior+ i Klubów Senior+, do 24.05.2020 r.

 

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem zakażeń koronawirusem, Wojewoda Wielkopolski podjął decyzje o przedłużeniu  zawieszenia działalności Dziennych Domów Senior+ i Klubów Senior+, od 11.05.2020 r. do 24.05.2020 r.