Spotkanie integracyjne KGW Perzów

W dniu 2 grudnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie o godz. 18.00
Koło Gospodyń Wiejskich w Perzowie zorganizowało spotkanie integracyjne wraz z pokazem kulinarnym dla członków i sympatyków KGW. Wszystkich przybyłych gości przywitała Longina Biały –  KGW w Perzowie. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia znany lokalny kucharz Paweł Powroźnik, właściciel kępińskiej restauracji „ P jak Pysznie”, przedstawił potrawy świąteczne łączące tradycję z nowoczesnością polskiej kuchni.
Uczestniczki biorący udział w pokazie przygotowanym przez w/w szefa kuchni były zafascynowane kulinarnym show. Pan Paweł wybrał dania, z którymi łączy się jego pasja gotowania. Kulinarne show to nie tylko pokaz technik, przekaz wiedzy na temat łączenia smaków. To przede wszystkich narracja – podróż po świecie kuchni, zawodowym świecie szefa kuchni, barwne opowieści obrazujące zjawiska ze świata gotowania i zjawiska uniwersalne. Pokaz był elementem projektów integracyjnych podkreślających wagę uważności, mistrzostwa osobistego, dążenia do rozwoju. Dla prawdziwych smakoszy i pasjonatów sztuki gotowania pokaz kulinarny w wykonaniu profesjonalnego szefa kuchni jest wyjątkową atrakcją. Oprócz w/w atrakcji przedstawiciele KGW przygotowały także dla każdej uczestniczki wydarzenia mały upominek. Każda z Pań otrzymała bombkę z pejzażem zimowym oraz napisem KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W PERZOWIE.  
 Pani przewodnicząca KGW w Perzowie Longina Biały na zakończenie spotkania zapewniła o kolejnych organizacjach podobnych przedsięwzięć aby jeszcze bardziej zintegrować KGW w Perzowie. Złożyła życzenia świąteczne oraz zaprosiła chętnym do wspólnego wyjazdu na jarmark bożonarodzeniowy do Wrocławia, który odbędzie się jeszcze w grudniu br. KGW w Perzowie otrzymało dotacje dla kół gospodyń wiejskich w 2019 roku z ARiMR. W ramach otrzymanego wsparcia koło realizuje swoje zadania statutowe.


                                                                                                                                                                                                Dominika Drapiewska

IMG 20191206 075743