Rozpoczecie roku szkolnego w ZS w Perzowie

2 września 2019 r. w Zespole Szkół w Perzowie już od rana można było zobaczyć uśmiechnięte i opalone twarze uczniów, którzy po wakacjach licznie przybyli wraz z rodzicami i opiekunami powitać rok szkolny 2019/2020. Po inaugurującej nowy rok szkolny Mszy Świętej w kościele parafialnym w Turkowach, wszyscy zgromadzili się w holu szkoły, gdzie zostali powitani przez Panią Barbarę Maras - Dyrektora Zespołu Szkół w Perzowie.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego Pani dyrektor nawiązała do obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a następnie powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Perzów - Panią Danutę Froń, inspektora do spraw oświaty – Panią Dominikę Drapiewską, a także nowo powołanego Wicedyrektora Zespołu Szkół w Perzowie – Pana Leszka Urbańskiego, który będzie sprawował tę funkcję. Szczególnie serdecznie zostały przyjęte dzieci z klasy I, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką. Niespodzianką dla najmłodszych uczniów jest nowa świetlica szkolna, w której będą mogli odpocząć po lekcjach albo miło spędzić poranek w oczekiwaniu na zajęcia lekcyjne.
Dyrektor szkoły przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, podała ofertę zajęć dodatkowych, a także przekazała najważniejsze sprawy organizacyjne i techniczne. Następnie zaprosiła na spotkanie z wychowawcami do klas, gdzie uczniowie otrzymali plany lekcji i pakiety podręczników.
Pani wójt Danuta Froń życzyła dyrektorom udanej współpracy, a wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom miłej i owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

                                                                                                                                                                                                                                  Małgorzata Poślod

 

ZS W PERZOWIE  ZS w PErzowie 2