RAZEM ZROBILI WIĘCEJ !!!

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trębaczowie przez kilka dni pomagali naprawiać zniszczone dachy.
Nawałnica, która po kilku bardzo upalnych dniach przeszła 1 lipca 2019 roku przez Ligotę, Zbyczynę i Trębaczów w znacznym stopniu zdewastowała ten  obszar. Uszkodzone zostały głównie dachy wielu budynków oraz uprawy rolne. Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Perzów wzywani byli do pomocy przy zabezpieczaniu miejsc zerwanych linii elektrycznych, powalonych drzew, nieprzejezdnych dróg oraz zniszczonych pokryć dachowych.
Członkowie OSP w Trębaczowie wykazali się o wiele większą empatią i po uporządkowaniu okolic z własnej inicjatywy podjęli decyzję o wsparciu mieszkającej w Ligocie rodziny, która najmocniej ucierpiała podczas nawałnicy. Uznali bowiem, że ich pomoc w usuwaniu szkód jest niezbędna, gdyż w tym gospodarstwie zniszczone lub uszkodzone zostały pokrycia dachowe na czterech budynkach. Strażacy zaoferowali swoją pracę. Poszkodowani  okazaną pomoc przyjęli i sprawnie zorganizowali potrzebne materiały. Widząc interwencję grupy strażaków do pomocy włączyli się także sąsiedzi i inni mieszkańcy Trębaczowa i Ligoty. Prace, choć trwały niespełna tydzień, to przebiegały od wczesnych godzin popołudniowych do późnych godzin wieczornych. W pierwszej kolejności zabezpieczono przed zalaniem budynek mieszkalny, bo na nim były największe straty, a następnie gospodarcze i inwentarzowy.
Solidarność mieszkańców sołectwa znana jest w okolicznych miejscowościach od wielu lat a ten szlachetny czyn strażaków potwierdza znaną prawdę, że RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ! Gratulujemy druhom ochotnikom energii
i zapału w niesieniu pomocy innym. Oby więcej było takich inicjatyw!

received 673848756423811 received 328545334750822